Pod bodáky!

Moderátor: Honza

Odpovědět
Jirkaš
Příspěvky: 14
Registrován: ned 12. úno 2012 3:22:34

Pod bodáky!

Příspěvek od Jirkaš »

Po delší odmlce se hlásím o pozornosť. Přiznám se, že jsem dlouho v sobě nosil zprávu o průběhu ZM dne 16.dubna 2015. Nebyl jsem přítomen, takže mám informace z druhé ruky a právě proto Vás tímto oslovuji, jestli se najde někdo, kdo by mně vysvětlil co měla znamenať přítomnosť policajtů uvnitř budovy! Předpokládám,že to byli asi hrdinové z Uherského Brodu! Kdo jiný by našel takovou odvahu? Mě zajímá, kdo je pozval? Rsp. na čí žádosť se dostavili v plné zbroji na veřejné zasedání místního "samoděržaví" ? Dle jakého zákona zde byli? Kdo jim vydal rozkaz, aby zastrašovali obyvatelstvo. Nedošlo zde náhodou k porušení Listiny základních práv a svobod? Normálně bych se asi obrátil na úřad Městyse, ale když starostka vydala zákaz poskytovat informace, tak mne napadlo, že se poptám nejdříve zde. A až mi to dovolí osobní statečnosť, tak se obrátím na GIPS a orgány činné v trestním řízení; ale tím si v tomto clausolandu pravdě-podobně podepíši rozsudek smrti. Kolaborantům zmar a Bůh vám žehnej!

Jiří Ševčík
obyvatel III. kategórie
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Pod bodáky!

Příspěvek od Honza »

Na danou otázku dokáži odpovědět asi jen částečně. Dle mého zjištění vznesla požadavek sama starostka. Pohnutkou k tomuto počinu je pravděpodobně onen známý trn v oku, neboli pořizování videozáznamů ze zasedání ZM. Tudíž se nejspíše jednalo o další pokus, jak nám to osolit. Protože jsme (mimo jiné) usvědčili starostku z neoprávněného nakládání s osobními údaji (máme potvrzeno ÚOOÚ), hodlalo impérium vrátit úder a to tak, že budeme v průběhu zasedání požádáni o stopnutí videozáznamu v momentu, kdy budou čteny osobní údaje. Předpokládnou reakcí mělo být naše odmítnutí a to byla ta chvíle pro zásah policie. Zajímalo by mne na základě jakého zákona, ale to už je jedno. Jenže ouha... Já jsem záznam stopnul, neb je mi jedno, zda tam nějaké os. údaje mám či ne, protože je pak stejně stříháme tak, aby to odpovídalo dikci zákona. To, že na stopnutí záznamu nemá starostka právo, nebylo v té chvíli podstatné. A jak vidno ze záznamu sama starostka neměla sebemenší potřebu přítomnost policie komentovat, což by se asi těžko stalo v případě, že by za touto pozvánkou stál někdo jiný. Nic méně není nic snazšího, než se na důvody zeptat na některém dalším zasedání přímo starostky a získat tak vysvětlení přímo od autorky (no, možná jen zprostředkovatelky) této myšlenky. To se totiž pozná podle toho, jestli se do odpovědi zapojí p. Karel. ;)
Honza Bejvl
Odpovědět