Zasedání 31,10,2019

Moderátor: Honza

Odpovědět
Karel

Zasedání 31,10,2019

Příspěvek od Karel » čtv 07. lis 2019 10:31:43

Je to krásné, jak se budovatelé lepších zítřků zklidnili a dospěli k závěru, že už na rozvoji obce více zlepšit nejde: není už potřeba pořizovat záznamů - hlavního cíle bylo dosaženo!
A přitom se projednává tolik důležitých bodů. Zmíním se jen o tom, alespoň z mého pohledu, nejzajímavějším. Protest proti zrušení autobusové "pětky".
Kdysi jsem měl určité představy o provozu školního (nebo obecního) autobusu a určitě v nich nebylo počítáno s tím, že by měl nahrazovat nebo dokonce kopírovat linky zajišťované ze zákona státem. Bohužel, má snaha skončila krátce po nákupu autobusu prvního v roce 2002. V současné době už tato "veřejná služba" nabyla neskutečných rozměrů:
Zatím ji provozuje ČSAD, na ní se tlačí jakési vekslácké sdružení, ceny vypočítává nějaká POVEDená firma, vše pod ochranou krajského úřadu a každý by z toho balíčku chtěl něco urvat. Pak je mě velice líto iniciátorů zmíněné petice, jak snadno své úsilí promrhali. Oč zajímavější mohlo být téma získat do vlastnictví obce bývalou hospodu, kde se nabízí neskutečné množství způsobů jejího využití, ale z pohledu představitelů obce je nejdůležitější snaha o shromažďování důvodů proč to nejde. Třeba by jim tlak petice pomohl.
A ještě drobnou perličku: Proč asi píplmetry nezaznamenávají téměř každodenní účast ve veřejné dopravě jedné z horujících podporovatelek petice?

Zírající Josef

Re: Zasedání 31,10,2019

Příspěvek od Zírající Josef » čtv 07. lis 2019 13:56:41

Nebudu reagovat úplně na všechno (budovatelé..., záznamy...), ale...
S tím autobusem má Karel (leč "busík" :roll: bych ani v tomto případě raději zrovna příliš nezmiňoval, protože ten "neuvěřitelnej závěr" prošel asi až příliš snadno... :twisted: ) asi dost pravdu - ač celkem jinak horuji pro nejrůznější pomoc venkovu (hraničící až třeba s rozumnou "pozitivní diskriminací"...), argumenty jako naprostá neobsazenost autobusu v některých časech, přes čtvrt melounu požadovaných ZATÍM (známe jak to chodí - později by to bylo spíš víc než míň...) ročně od obce (na počet OPRAVDOVÝCH cestujících by asi obci přišlo levněji proplácet pro skupinky občanů taxíky, žžže... :twisted: ), jsou dost jasné... Navíc jsem si zcela jist, že ne všechny argumenty kolem petice byly a jsou opravdu "košer" a totéž určitě velmi dobře ví i její tvůrci (doufám, že nemusím psát víc...).
O to víc mne ale překvapuje, že s těmito velmi rozumnými ekonomickými argumenty K. opět vybízí obec k naprosté ekonomické šílenosti = ke koupi (předpokládám té nesmyslné a megalomanské "stavby") restaurace, kde bych strašně rád viděl to "neskutečné množství způsobů využití" a hlavně, co by to udělalo s ekonomikou obce (vzpomeňme, jak dopadly "smělé plány" v některých jiných obcích a nemusí jít třeba rovnou o "proslavené" Prameny, mně dobře známou Bublavu apod.)... :thumbup: :clap: :lol: Vzhledem k tomu, že už jsem tady ledacos pochopil, prostě cítím nějaké šméčko...
A když už jsem u těch pocitů, také (jak už jsem psal jinde...) mám z určitých náznaků pocit, že bývalá p. starostka se nejen pasuje na důležitou mluvčí na schůzích, ale že by se možná i ráda vrátila do čela obce i se svými "neotřelými" nápady, vizemi apod. a v tom případě prosím voliče, aby si třeba jen tady našli a dobře přečetli, co všechno se tady za vlády dvojice K + R stalo a podle toho volili...

Odpovědět