"Dobrá" škola na zakázku

Zírající Josef
Příspěvky: 288
Registrován: úte 13. pro 2016 19:29:34

Re: "Dobrá" škola na zakázku

Příspěvek od Zírající Josef »

A teď tedy "veřejně" za mne (budu si pročítat článek...)

1) nejsem si jist (a zdá se mi, že vlastně ani sama pisatelka...), jak moc je zrovna tahle škola doopravdy "alternativní" a to rozhodně nejsem žádnej sluncoid a volič Pirátů, Topkanů apod. (čímž také snad odpovídám na "zametání cestiček, případný polštář" apod. - to, jestli je to podobně zlé, jako u Jansy, ukáže až čas, ale pochybuji...). Opravdu velká, snad dokonce největší "alternativa" bylo děti neučit (rozhodně český jazyk a vlastivědu - to si obhájím vždy x s jeho výukou angličtiny jsem byl celkem spokojen, to mu uznávám...), jako za p. Jansy !

2) místních dětí je opravdu pomálu a myslím, že by do školy nechodily ani případné ředitelce Hranáčové (proč, to jsem mnohokrát zopakoval již výše...), takže pokud by se mělo "neplatit", škola by se musela asi zrušit, jenže i to má svá jenže...

3) argument o necelých 3 úvazcích pro místní "nepedagožky" a o překvapivě velkém počtu "pedagožek" odjinud vypadá zajímavě, ale fakticky je vše O.K. = kdo s počty dětí na učitelku a s množstvím asistentů nesouhlasí, musí chodit a radikálněji volit - mohu ukázat, kde všude se plýtvá !!! DOOPRAVDY !!! ...

4) p. Zemanové je mi samozřejmě líto, ale nedá mi, abych nedodal, že takovej prostě kapitalismus je (kdo "zvonil klíči", vlastně zvonil i za tohle...) - doby kdy byli zaměstnanci deset let před důchodem (což jsem už dost dávno i já - :twisted: mimochodem, za deset let nemá být na naše důchody... :evil: ) chráněni, přihlíželo se i k různým jiným věcem apod., jsou dávno pryč... Mimochodem, ten počet let praxe není nijak závratný - naše sotva 50-tileté SŠ vychovatelky mají přes 30 let praxe (pokud budou dělat jen do 65, budou ve školství 47 let !!!) a i já, který jsem nastoupil až po první VŠ, mám už hodně přes 30 a nikdo se s námi nijak nemazlí - takový je teď prostě život = zlý, bez jistot, nebezpečný, prý svobodný :twisted:
apod. ... TAK UŽ MÁME, CO JSME CHTĚLI ?*

5) využití budovy školy ještě jinak ("veřejné prostory" úřadu a tak...) samozřejmě vedle prostorů, kde by probíhala výuka, už jsme probrali na schůzích - prakticky nelze, je to zcela proti současným trendům...

*Vidím kolem sebe snad naprostou většinu věcí "proti selskému rozumu" a proto si myslím, že tato civilizace ztrácí právo na další život - co je proti tomu tahle malá školička...
Zírající Josef
Příspěvky: 288
Registrován: úte 13. pro 2016 19:29:34

Re: "Dobrá" škola na zakázku

Příspěvek od Zírající Josef »

Snad už poslední dovětek...

Život je dnes velice zlý a tvrdý (a už to pravděpodobně bude jen horší...) a člověk, bohužel, je často nucen být stejný - pokud si je svou věcí jistý, nesmí tedy váhat se svou obranou (je ovšem nutno počítat s tím, že při konfrontacích obvykle dojde i k velice nepříjemným věcem...) = pokud si je p. Zemanová jistá, že byla jakkoliv diskriminována (jak se mi to z původního článku celkem jeví...) apod., může věc dále řešit za pomoci právníků - uvedu nějaké příklady svých kolegů, kteří uspěli, ač se třeba "jejich věc" původně zdála býti dost beznadějnou...

https://www.novinky.cz/krimi/clanek/vyc ... ala-227759

https://www.idnes.cz/karlovy-vary/zprav ... -zpravy_ba

https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udal ... astal.html
Zírající Josef
Příspěvky: 288
Registrován: úte 13. pro 2016 19:29:34

Re: "Dobrá" škola na zakázku

Příspěvek od Zírající Josef »

Tak ještě něco k tomu, co bylo v původním článku...

https://www.novinky.cz/veda-skoly/clane ... paign=null

:twisted: Vřele doporučuji přečíst si diskusi, než ji zruší...
Zírající Josef
Příspěvky: 288
Registrován: úte 13. pro 2016 19:29:34

Re: "Dobrá" škola na zakázku

Příspěvek od Zírající Josef »

Tak jsem si opět se zájmem přečetl i stanovisko p. ředitelky na stránkách školy i něco od Honzy Kynčla a jak jsem již výše předpokládal a psal, alespoň určitou pravdu mají všichni... Pravd je totiž moc a těch částečných ještě víc !

Honza má třeba pravdu minimálně v tom, že "veřejné jednání" bylo vyhlášeno dost jednostranně apod. Proto jsem tam trval alespoň na tom, abychom počkali na příjezd autobusu, ale sám uznávám, že ani to nemuselo stačit...

P. Hranáčová má celkem pravdu minimálně v tom, že mnohé v českém (ale i slovenském...) školství je k zamyšlení - dovolil bych si to pojmenovat třeba tak, že naše školství (tedy výchova a vzdělávání...) již dlouho příliš nevzkvétá a hůř + ne všechno "alternativní" je zrovna cesta vpřed... = když zcela vynechám mateřské školy apod., o situaci ve speciálním školství, ústavní výchově apod. jsem vázán mlčenlivostí (ale sami určitě z médií víte, že situace není radostná a někdy je až k neuvěření...), v "normálním :twisted: :lol: " školství jednotlivé ZŠ mají mezi sebou obrovské rozdíly a pak je tu třeba značný rozdíl mezi dětmi vycházejícími na mnohých ZŠ z devítky a stejně starými studenty v kvartách (v polovině osmiletých gymnázií, kde se dá postupovat s učivem podstatně svižněji a především víc do hloubky...) + v rozvratu je učňovské školství a děti, které by do něj patřily, navštěvují střední školy (kde mnohde i většina neodmaturuje...), na čtyřletá gymnázia chodí děti často už i 2x "přebrané" s trojkami a hůř... Podle toho pak vypadají i mnohé VŠ (a tady nemluvím ani tak o extrémech, jako byly "problémy Plzeňských práv, UJAKu apod., ale především o "VŠ" chrlících nejrůznější "-ology" zaměstnatelné snad zase jen ve "speciálních (ne)ziskovkách"...). Toto vše mohu doložit a mohl bych psát daleko déle. Do školství se nyní dostávají i větší peníze, ale jak dobře jsou využívány, je otázka (přiznám se třeba, že i mne zarazila 25-ti tisícová "armáda" asistentů...). A třeba jen problematika inkluze, o které asi vím (jako student speciální pedagogiky na PF UK v minulém století...) víc a podstatně déle než naprostá většina lidí, je podstatně složitější, než je laické veřejnosti prezentováno... :crazy:

A pak má určitě pravdu i p. ředitelka - některé věci jsou prostě minimálně trochu jinak, než byly p. Hranáčovou popsány, vše je podle zákonů apod. (možná podivných nebo dokonce špatných, ale...), nikdo si zatím nestěžuje (na rozdíl od "Janso-dob") na kvalitu výuky, ona a její současní zaměstnanci za nedůvěru místních opravdu nemohou (a my víme kdo = K+R+J !!!), dělají pro změnu stavu ledacos atd. atd. atd.

ALE... U obou soupeřek bych dokázal také říci (a u p. H. už jsem to už i výše udělal...*), jaké výroky jsou "velmi odvážné... *Tak teď u p. ředitelky = asi bych se držel spíš výrazu spekulativní výrok, než přímo nepravdivý, dále nikdo nepsal u koncepce "malé školy pro místní děti" o nepřijímání jiných (ale řekněme si na rovinu, že by asi do Č. příliš nedojížděly, pokud by škola byla velmi podobná těm klatovským apod. ...) a ještě poznamenám, že v tomto ohledu je tam ještě "tajný" rozdíl mezi teorií a praxí, který neovládal p. Jansa :twisted: a proto nakonec musel "školu" prakticky proti své vůli rozšiřovat a jak někteří říkají, byl pak odtud (za mého nadšeného potlesku a přispění... :twisted: ) svými novými kolegyněmi/podřízenými tak trochu "vyštípán"... :twisted: :thumbup: :clap:

Pravdu pak samozřejmě mají i zastupitelé, že (jak už jsem podrobněji popsal výše...) pokud Čachrov školu bude chtít a ta bude existovat, obec na ni bude muset platit/připlácet stejně a její (upozorňuji..., jen případné !!!) zavření by přineslo další problémy a asi vlastně vůbec nic pozitivního.

P. S.: Asi je to touhle pitomou korektní apod. dobou, ale do takovéhle prkotiny (alespoň podle mého se zase tak nic extra příšerného nestalo...) tahat právní zástupce, mi přijde poněkud přehnané... :roll: Nebo se zase máme obávat něco/cokoliv jen trochu kontroverzního říci ? :shh: :silent: :thumbdown: :shifty: :?

!!! Pardon za dodatek, ale uvědomil jsem si, že popravdě ani na Čachrovsku občas "nevyjadřuji vše, co si myslím... :shh: :silent: ", abych nějak neuškodil manželce a mnohde jinde už se samocenzuruji stejně jako za Komančů (nebo ve srovnání s jejich posledními lety, kdy už byla částečná "glásnosť" dokonce již zase poslední roky více...), abych těch pár let do důchodu nebo do smrti :twisted: nějak slušně přežil !!!
Naposledy upravil(a) Zírající Josef dne čtv 30. led 2020 10:25:22, celkem upraveno 2 x.
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: "Dobrá" škola na zakázku

Příspěvek od Honza »

Po delší době jsem se zas vrátil z ciziny a vidím, že to tu opět žije. Ještě, než vložím pár slov do „pranice“ musím říci, že mne vždy po návratu z neevropských končin přepadá stejný pocit… Máme se v tom pupku Evropy hrozně dobře. Jednoduché problémy nafukujeme do obřích rozměrů díky egoistickým pitomcům, kteří si nevidí ani na špičku nosu, a ještě jim dáváme možnost otravovat lidi skrze veřejnoprávní média. Věci podstatné pak zůstávají někde pod vším tím marasmem a vše směřuje k horším zítřkům. Chjo… :roll:

Tak jsem si postěžoval a nyní k tématu samotnému… Aniž bych zkoumal, kde je pravda a klonil se na některou ze stran (tedy pouze po strohém přečtení dostupných vyjádření), ční nad vším ostatním jedna informace. Onou informací je způsob organizace schůzky, jejíž cílem měla být veřejná prezentace a výměna názorů, faktů atd., a která by asi jinak měla směřovat ke zklidnění nastalé situace. Ze způsobu organizace a následného dění mám však pocit, že pravým důvodem svolání schůzky nic takového nebylo. :silent: Záměrné zvolení (už na první pohled) takového termínu, který bude obtížně akceptovatelný protistranou a bez možnosti korekce mi rozhodně nepřipadá jako krok správným směrem. Přece když chci seriózně jednat, nabídnu protistraně termín(y) a teprve po vzájemné shodě konám dále. Tady se autoritativně stanovil termín a pak se křičí, že nebyl akceptován, požaduje se omluva atd. Za mne toto zcela nepochybně není signál značící snahu věc řešit tak, jak je paní ředitelkou prezentováno, což je samozřejmě škoda. :thumbdown: Stává se tak méně důvěryhodnou, i když ve skutečnosti to může být jinak. :think:
Honza Bejvl
Kynčl
Příspěvky: 267
Registrován: sob 09. črc 2011 9:04:03
Bydliště: Praha/Čachrov
Kontaktovat uživatele:

Re: "Dobrá" škola na zakázku

Příspěvek od Kynčl »

Stalo si mi v životě cca 2x kdy jsem se uklikl a poslal někomu email který mu nepatřil, v tomto případě toho nelituji viz email:

Vážená paní Hranáčová,

vzhledem k tomu, že jste se středeční schůzky ve škole nezúčastnila (neoznámila důvody, proč se schůzky zúčastnit nemůžete, nebo neposlala zástupce, který by Vás v diskuzi zastoupil), žádám Vás, abyste článek Otazníky nad školou nechala ze stránek odstranit a uveřejnila omluvu všem, kteří se Vaším textem zabývali a na setkání do školy přišli, protože chtěli slyšet názory obou stran.

Žádám Vás také, abyste se do budoucna zdržela podobných sugestivních vyjádření o čachrovské škole, když pak nejste s to, hájit své názory v otevřené diskuzi.

S pozdravem

Markéta Kotěšovcová


Moje reakce s ukliknutím je zde:

„Aho Zdeni, si dela legraci ? H.“,

A konečně můj email kde jsemuž trochu naštvaný:
Dobrý den,


Vaši žádost na stažení článku jsem předal svému právnímu zástupci a
vzhledem k tomu, že na obsahu článku nevidíme závadného a nepravdivého
nehodláme ho stáhnout.

Náš web není vzkazovník tj. očekávám oficiální písemnou reakci na
"nepravdy" v článku.

Pokud bez dohody jednostranně navrhnete veřejné jednání a nenabídnete
více termínů nemůžete se divit , že nikdo nedorazil, kromě toho i
samotná hodina v době většinové pracovní doby jest nesmyslná (Sic !!!).
Nejsme Vaši žáčci tj. pokud příště budete chtít organizovat setkání pak
prosím se informujete na časové možnosti protistrany.

Váš vzkaz připojuji k již založenému článku a bude opět vybaven
poznámkou tj.tímto mým emailem.

S pozdravem

Jan Kynčl
vydavatel www.cachrov.cz



Výsledkem tohoto , že jsem označen za cenzora, ach jo... Asi budu žádat možnost vyjádření na stránakách školy ať je nějaká legrace....
https://skolacachrov.cz/_files/20000279 ... %81NKU.pdf
Jan Kynčl aka Pošťák
Čachrov 50
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: "Dobrá" škola na zakázku

Příspěvek od Honza »

Není to sice přímo k danému tématu, ale rozhodně k zamyšlení. Bohužel má zkušenost je velmi podobná a vůbec se nemusí jednat o "čerstvého" učitele.

http://robertcapek.cz/jak-ubit-zaky-ane ... wPHXtVg6OA
Honza Bejvl
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: "Dobrá" škola na zakázku

Příspěvek od Honza »

"Mo.dří už vědí"...

Virtuální Univerzita třetího věku
Dne 3. října 2022 bude v Místní knihovně ve Strážově v 9.00 hodin zahájen zimní semestr 2022/2023 VU3V. Ve studijním programu “Svět okolo nás” bude probíhat semestrální kurz Arménie blízká i vzdálená. Studentům bude samozřejmě umožněna i distanční výuka. Přihlásit se mohou také noví posluchači. Další informace najdete na knihovna.strazov.cz.
Honza Bejvl
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: "Dobrá" škola na zakázku

Příspěvek od Honza »

Občas, ale už málokdy můžeme zaslechnout, nebo si přečíst, jak důležitá je vzdělanost lidí. Já bych ještě doplnil, jak důležitý, a možná ještě důležitější, je způsob vzdělávání….

https://www.radiouniversum.cz/hogenova- ... trebujeme/
Honza Bejvl
Odpovědět