Konec ordinace obvodního lékaře na Čachrově

Odpovědět
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Konec ordinace obvodního lékaře na Čachrově

Příspěvek od Honza »

Další služba v obci zrušena. Co dodat..., asi další krok k naplňování předvolebních slibů viz.
- Voblasti sociálních služeb vidíme budoucnost... pro jednotlivé občany, jak starší, tak i například postižené. Chceme jim usnadnit život...
- ...chceme, aby se nám všem tady dobře žilo!!
- Posilení vlivu obce na zkvalitnění péče o kategorii seniorů

Bla bla bla...
Honza Bejvl
Karel
Příspěvky: 225
Registrován: stř 27. črc 2011 7:52:05

Re: Konec ordinace obvodního lékaře na Čachrově

Příspěvek od Karel »

Ano i na volební programy lze poukázat. Já se Tě zeptám: Jak jsi Ty, jako čachrovský občan, tuto konkrétní službu využíval?
Odpověď předem tuším. Co s tím, když se počet klientů dramaticky blíží k nule? Je to škoda, zvláště proto, že i pan doktor je čachrovským občanem a já nejsem přesvědčen o tom, že by vše mělo ležet na bedrech volených zástupců. Zároveň však doufám, že si se situací (stane-li se krizovou) volení zástupci poradí.
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Konec ordinace obvodního lékaře na Čachrově

Příspěvek od Honza »

Vaší tuchu asi poněkud zklamu Karle. Tuto službu jsem využíval asi tak, jako běžně využíváme služby svého obvodního lékaře. Otázka by ale měla spíše znít... Proč počet klientů klesá? A je počet klientů opravdu tím pravým důvodem, proč byla tato služba zrušena? Shodou okolností jsem se totiž s MUDr. Zemanem potkal záhy po té, co byl v této věci jednat s pí. starostkou a o nízkém počtu pacientů nepadla z jeho strany ani zmínka. :?:
Vše na bedrech volených zástupců ležet nemusí a díky bohu neleží, neboť to už bychom byli v...... Nic méně bylo by dobré si uvědomit, že některé sociální služby vyžadují jistou míru solidarity i od těch, kteří je nevyužívají a nelze tuto problematiku vnímat pouze jako byznys. Já bych v takovém případě např. zcela oželel zimní údržbu místních komunikací obecním traktorem. A i když mi tato služba k ničemu není, ochotně na ni ze svých daní přispívám např. pro ty, kteří by se jinak museli z Bradného prohazovat lopatou. Chápu, že u pí. starostky, jejíž schopnost empatie se limitně blíží nule nelze pochopení těchto vzájemností očekávat (byť právě název její funkce je odvozen od starat se...), ale nechce se mi věřit, že celý zastupitelský sbor městyse je bandou asociálů.
Nu a pak mi jen vysvětlete, kde je hranice pro určení situace krizové. Obávám se, že pro občany limitované možnostmi mobility, již tato situace krizovou je. Velmi silně to totiž připomíná proces rozhodování, kdy byly nejdříve městysem nakoupeny lístky na kulturní akci a pak se teprve hledali a stejně nenašli zájemci. Možná až volení zástupci pochopí, že by bylo mnohem prospěšnější toto uvažování otočit, bude i naděje, že dostojí svým předvolebním slibům. :idea:
Honza Bejvl
Pavel
Příspěvky: 20
Registrován: úte 06. led 2015 14:00:58

Re: Konec ordinace obvodního lékaře na Čachrově

Příspěvek od Pavel »

Karel píše:Ano i na volební programy lze poukázat. Já se Tě zeptám: Jak jsi Ty, jako čachrovský občan, tuto konkrétní službu využíval?
Odpověď předem tuším. Co s tím, když se počet klientů dramaticky blíží k nule? Je to škoda, zvláště proto, že i pan doktor je čachrovským občanem a já nejsem přesvědčen o tom, že by vše mělo ležet na bedrech volených zástupců. Zároveň však doufám, že si se situací (stane-li se krizovou) volení zástupci poradí.

Tady koukám, že mě p. Hynek peskoval zbytečně...lékař na Čachrově není...
Hynek
Příspěvky: 87
Registrován: ned 04. led 2015 18:59:24

Re: Konec ordinace obvodního lékaře na Čachrově

Příspěvek od Hynek »

Pane Pavle. Já vím, že to máte z Prahy daleko.... Ale myslím, že když napíšu, že má lékařka ordinaci na Javorné, kam občas dojíždí. Konkrétně MUDr. Bártová. Měl jsem za to, že pochopíte,že je to na JAVORNÉ ! Ne na Čachrově.
Možná je pro vás pražské, těžké pochopit, že ordinace nemusí být ve zdravotním středisku, nebo nemocnici. Ale to nic. Na "chytré" reakce Pražáků jsme tady plni očekávání. Bohu dík, jsme proti nim imunní.
Hynek K.
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Konec ordinace obvodního lékaře na Čachrově

Příspěvek od Honza »

Milí senioři, také je lékař ve Strážově, Nýrsku, Klatovech, Sušici, Domažlicích, Ž. Rudě., Plzni..., stačí si jen vybrat. To, že cesta k většině z nich vám zabere téměř celý den, nebo že vás nepřijmou, protože mají plno, je zanedbatelné. Prostě je vás tu málo vidět, tak nemáte na místního praktika nárok.
Ale mohli byste zde mít výbornou ubytovnu, kde necháte peníze co ušetříte tím, že se budete samo-léčit odvary z lupení. :idea:
Honza Bejvl
Hynek
Příspěvky: 87
Registrován: ned 04. led 2015 18:59:24

Re: Konec ordinace obvodního lékaře na Čachrově

Příspěvek od Hynek »

Honza píše:Milí senioři, také je lékař ve Strážově, Nýrsku, Klatovech, Sušici, Domažlicích, Ž. Rudě., Plzni..., stačí si jen vybrat. To, že cesta k většině z nich vám zabere téměř celý den, nebo že vás nepřijmou, protože mají plno, je zanedbatelné. Prostě je vás tu málo vidět, tak nemáte na místního praktika nárok.
Ale mohli byste zde mít výbornou ubytovnu, kde necháte peníze co ušetříte tím, že se budete samo-léčit odvary z lupení. :idea:
No, lékař může pomoci s léčbou ale pak se již nepostará. Bohužel, žádný lékař na Čachrově být nechce, neboť to pro něj není lukrativní. Skutečnost je taková, že lékař je dnes podnikatel a nikdo ho nutit nemůže. Pokud místo hloupého kecání lékaře seženete, vsadím se, že obec ráda najde prostory pro ordinaci.
Myslím, že by mělo být povinností každého, postarat se ve stáří o své příbuzné. Na druhou stranu chápu, že to mnohdy není možné. Ať již z nedostatku místa, nedostatku času, nebo mnohdy kvůli špatné finanční situaci, či zdravotnímu stavu atd.

Honzo. Obecní zastupitelstvo mělo alespoň nějakou myšlenku a snahu. I když špatně zvolilo název zařízení ale myšleno to bylo jako domov pro seniory. Vy jste neměl ani tu myšlenku. Jen kritizujete a melete neskutečně debilní výplody Vaší fantazie.
Pokud by jste nestáli za hovno, měl pan Zahrádka říct. Ano, to je dobrá myšlenka. Pojďme ji prodiskutovat a dotáhnout do konce a dopilovat.
Kdyby jste nebyl zaslepen svojí falešnou pýchou a egoismem a otevřel jste oči, Viděl by jste kolik seniorů z Čachrova a spádových obcí, je v domově důchodců a penzionu pro důchodce v Klatovech. Myslíte si, že by raději nebyli v penzionu pro důchodce v Čachrově? Podotýkám, penzion a domov důchodců je rozdíl !
Tak se tu přestaňte důchodcům trapně pošklebovat a s tím "inteligentem" co máte v zastupitelstvu tuto myšlenku podpořte a dopracujte.
Bude to lepší, že ty výkaly co tu z vás lezou skrze klávesnici. Být nemohoucí senior, číst to co tu o myšlence bydlení pro seniory píšete a potkat Vás. Z posledních sil bych Vás přetáhnul holí a plivnu na Vás. To mi věřte !
Hynek K.
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Konec ordinace obvodního lékaře na Čachrově

Příspěvek od Honza »

Máte opět pravdu trole. K příchodu lze nutit lékaře obtížně. K odchodu to jde mnohem snáze a také to zde bylo reálně ukázáno.
Zastupitelstvo mělo myšlenku a špatně zvolilo název?? To je další věta hodna zlatého písma. A že jste onen špatný název tak urputně obhajoval a nemohl pochpit kde je chyba? A kde jsem řekl či napsal, že jsem proti penzinu pro důchodce? Zdá se, že debilní výplody pramení jinde.
Ta myšlenka, kterou se oháníte, leč v mnohem inteligentnější podobě, byla vyslovena dávno před érou starostování současné pí. starostky a dokonce vím přesně kým.I zde na fóru se o tom dá dočíst. Ta opravdu měla potenciál na řešení. Tehdy o ní nikdo ze zastupitelů nechtěl slyšet a teď oprášena, pokroucena má být hodna našeho obdivu. A co už vůbec nechápu je, proč by měl někdo za nějakého packala cosi dopracovávat.

No a jestli mne chtějí senioři přetáhnout holí za tvrzení, že vzdání se praktického lékaře na Čachrově byla chyba, nebo že ubytovna pro důchodce je nesmyslný blábol (kterému Vy říkáte špatně zvolený název), tak smělě do toho.
Napadá mne, kolika špatnými názvy bych mohl pojmenovat Vás a určitě byste to stejně velkoryse pochopil. Nebojte, dělat to nebudu. Já totiž nazývám věci pravými jmény.
Honza Bejvl
Odpovědět