Kůrovcová kalimita na Čachrově

Kynčl
Příspěvky: 267
Registrován: sob 09. črc 2011 9:04:03
Bydliště: Praha/Čachrov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kůrovcová kalimita na Čachrově

Příspěvek od Kynčl »

Docela by mne zajímalo zda je na obci něco jako plán údržby zeleně ... a doufám že to není metodický pokyn z doby protektorátu a nebo padesátých let typu: vše starší pokácet a vysadit nové a to vše opakuj v intervalu 50 let. Jinak trvám na svém názoru, že tak brutální holoseč byla zbytečná a domnívám se že tak výrazná změna vzhledu obce by měla být schválena v širším konsensem.

Jinak abych nebyl označován za tlachala z Prahy co ničemu nerozumí jsem problematiku konzultoval s arboristou , který většinu mých závěrů potvrdil, dále bych rád vedení obce pozval na svůj pozemek abych jim ukázal jak jsem většinu lip na svém pozemku nechal svázat v korunách a jak jednou za 3-5 let nechávám odborníkem provést ořez.

Jana jistě nemůže za neúdržbu zeleně v minulých desetiletích, ale udělat radikální řez bez analýzi budoucího rozvoje je trochu neštastné ....

Dále bych rád věděl jaký osud čeká javory u kostela a lípu republiky pod farou ? Dle arboristy neni lípa v nejlepším zdravotním stavu (je tam houba a část horního vnitřku je bude prohnilá) , ale druhým dechem pravil, že údržba chcete-li léčba je možná ..... a chtěl bych podotknout , že se jedná pro obec památný strom a i já pamatuji kolem lípy okrasné žulové sloupky ... divná doba neúcta k přírodě,tradicím ...
Jan Kynčl aka Pošťák
Čachrov 50
Kynčl
Příspěvky: 267
Registrován: sob 09. črc 2011 9:04:03
Bydliště: Praha/Čachrov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kůrovcová kalimita na Čachrově

Příspěvek od Kynčl »

Obrázek


http://klatovsky.denik.cz/zpravy_region ... 20327.html

Hmmm koukám že vedení městyse výborně zvládlo krizové PR, takovou snůžku polopravd jsem dlouho nečetl.
Jan Kynčl aka Pošťák
Čachrov 50
Kynčl
Příspěvky: 267
Registrován: sob 09. črc 2011 9:04:03
Bydliště: Praha/Čachrov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kůrovcová kalimita na Čachrově

Příspěvek od Kynčl »

Obrázek

Dovoluji si ctěnému publiku navrhnout nový znak Městyse který více reflektuje skutečný stav.


Obrázek

A Čachrov za 50 let ...
Jan Kynčl aka Pošťák
Čachrov 50
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Kůrovcová kalimita na Čachrově

Příspěvek od Honza »

Maminky s dětmi si chodí hrát na hřiště když fouká vítr, který by mohl lámat rychle vzrostlé stromy. Taková hovadina... :lol: Myslím, že kdybychom místo stromů do článku osadili jména hlavních aktérů, měl by mnohem vyšší vypovídací hodnotu. Neb jak praví jedno staré přísloví... "Kde je blbec (nikoli stromy), tam je nebezpečno".
Tímto bych chtěl vedení městyse vzkázat, aby už raděj nedělalo nic. Za co vzali podělali a mám-li si vybrat ze dvou zel (aktivita, pasivita), vezmu to menší.
Návrh nového znaku městyse je velice výstižný Jendo. ;)
Honza Bejvl
Kynčl
Příspěvky: 267
Registrován: sob 09. črc 2011 9:04:03
Bydliště: Praha/Čachrov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kůrovcová kalimita na Čachrově

Příspěvek od Kynčl »

Pro boj s místním kůrovcem byla založena skupina občanů II.kategorie, která za pomoci genového inženýrství provedla zkušební výsadbu na kůrovec resistentních thují
(Thuja Demestica Antidemencis).
Pro případné další akce jsou vítáni i stateční občané I.kategorie.
http://cachrov.org/?p=178
Obrázek
Jan Kynčl aka Pošťák
Čachrov 50
Doubravka
Příspěvky: 2
Registrován: pon 16. dub 2012 15:14:47

Re: Kůrovcová kalimita na Čachrově

Příspěvek od Doubravka »

Pojedu se tenhle víkend podívat na Čachrov po roce a mám hrůzu, že tam ty pahýly před školou stojí pořád?! :cry:
Karel
Příspěvky: 225
Registrován: stř 27. črc 2011 7:52:05

Re: Kůrovcová kalimita na Čachrově

Příspěvek od Karel »

Konečně mohu pozdravit novou účastnici fóra, jsem tomu opravdu rád a děkuji. Je smutné, že zájem o veřejné dění se u některých jedinců (domorodců a rodáků zvláště) smrskává jen na možnost okamžitého osobního prospěhu. A nebojte se toho, není to tak katastrofální.
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Kůrovcová kalimita na Čachrově

Příspěvek od Honza »

Doufám, že thuje přežijí a hlavně brzy zakoření pro případ, že by je napadl nějaký homo tagax.
Honza Bejvl
Kynčl
Příspěvky: 267
Registrován: sob 09. črc 2011 9:04:03
Bydliště: Praha/Čachrov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kůrovcová kalimita na Čachrově

Příspěvek od Kynčl »

Už jsem v hospodě slyšel: že thují je málo, jsou malé, špatná barva, příliš blízko pomníku, příliš daleko pomníku, nejsou symetrické, komu tím ten Cajzl prospěje :mrgreen:
Jan Kynčl aka Pošťák
Čachrov 50
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Kůrovcová kalimita na Čachrově

Příspěvek od Honza »

Z toho si nic nedělej. Jedná se pouze o obranou reakci jedinců ducha mdlého, kteří tímto svému okolí říkají, že oni by nikdy nebyli schopni vymyslet, natož realizovat něco podobného. ;)
Honza Bejvl
Odpovědět