Výstavba přehrady v obci Čachrov

Kynčl
Příspěvky: 267
Registrován: sob 09. črc 2011 9:04:03
Bydliště: Praha/Čachrov
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstavba přehrady v obci Čachrov

Příspěvek od Kynčl »

Prosím anonymní chatařku z Rejského která v pátečním Klatovském deníku souhlasila s výstavbou přehrady se slovy vždy něco krásného končí aby se mi ozvala, jsem ochoten Vám zaplatit nadstandardní psychiatrickou léčbu ... kontakt webmaster(zavinac)cachrov.cz ...
Jan Kynčl aka Pošťák
Čachrov 50
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Výstavba přehrady v obci Čachrov

Příspěvek od Honza »

... dobře Ty... :P
Honza Bejvl
fesoj
Příspěvky: 7
Registrován: pon 04. črc 2011 22:17:55

Re: Výstavba přehrady v obci Čachrov

Příspěvek od fesoj »

Jooo, to se bude někdo mít. Pěkně si zarybařit z okna..... ;) a to se vyplatí. Jinak si myslím, že než k něčemu dojde (nikde nejsou peníze a stát je na huntě), tak už tady nebudem. Já osobně jsem tedy proti přehradě.
Josef Nový
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Výstavba přehrady v obci Čachrov

Příspěvek od Honza »

Což o to, možná tu budeme, možná ne. Spíš jde o to, aby k tomu odpovědní lidé nepřistupovali ve smyslu známého rčení "po nás potopa" a nezadělali tak na problémy příštím generacím...
Honza Bejvl
Zírající Josef
Příspěvky: 288
Registrován: úte 13. pro 2016 19:29:34

Re: Výstavba přehrady v obci Čachrov

Příspěvek od Zírající Josef »

Tak si tak ve volném čase pročítám různá témata, abych věděl, o co jsem přišel a abych byl v diskusích v obraze... A tohle mne docela zaujalo.

Nejdřív zase fakta http://klatovsky.denik.cz/galerie/klato ... 81&photo=1 http://www.intersucho.cz/cz/ a dejte si těch 12 měsíců zpět = značná část republiky problémy, na východ a severovýchod... nebojím se říct ZAČÍNAJÍCÍ POUŠŤ... Z našeho území voda prostě, uznávám, díky blbosti asi především Komančů, hlavně rychle utíká...

Řítíme se, jako Evropa i Svět do velkých problémů a brzy asi opravdu přijdou na řadu větší oběti, než jsme si kdysi mysleli a než je možná přehrada (která by za určitých podmínek*** mohla být i pozitivem a možná i určitým vysvobozením = bydlel jsem v Habartově, kde teď vzniká jezero Medard - vím, je to naprosto nesrovnatelné území, ale...) = padnou mnohá práva, ale na takových místech (koncích světa...) jako je Č. se budou chtít možná i horší věci = (nedej Bože a nepravděpodobné...) různá úložiště, vojenské objekty a úpravy krajiny (v dalším mém dřívějším bydlišti, ve Švihově na Tuhošti...), ale co třeba jen ubytování migrantů (škola a pár dalších nevyužitých objektů dost bije do očí...) :roll: . Na Třeboňsku ve středověku rybniční soustavu místní lidé také nevítali (a nejen proto, že na ní museli dřít...) - to je doloženo a dnes...?

A teď se zeptám na pár nejasností = opravdu by přehrada např. ohrozila např. Pošťákovu nemovitost a více dalších - já to tedy na mapách vidím jinak = okraj by byl až dost pod silnicí (= "zařvala" by samozřejmě Elektrárna a některé další objekty, především ale asi chaty...), opravdu by se jednalo o striktně chráněnou nádrž pitné vody*** (já naopak slyšel o výhodnosti pro odesílání "jen" zadržené vody řekněme k "východním směrem", i o Temelínu apod.), ke krajinotvorným prvkům zadržujícím vodu = nebudem potřebovat prostě obojí nebo dokonce ÚPLNĚ VŠECHNO...?
Zírající Josef
Příspěvky: 288
Registrován: úte 13. pro 2016 19:29:34

Re: Výstavba přehrady v obci Čachrov

Příspěvek od Zírající Josef »

Ještě bych dodal, že jsem napsal, že okolí jezera Medard u Habartova je zcela jiná krajina. No, to už není tak úplně pravda! Medard je sice "v jámě" po těžbě, ale tím to vlastně končí...
Okolí Habartova bylo Čachrovu velmi (ale zrcadlově...) podobné. Tam kraj Krušných hor, tady začátek Šumavy, tam vedly lesy na sever přes hornaté Kraslicko až k hranici s Německem (tady na jih...), druhá strana byla zplundrovaná... Tam se už ledacos zlepšuje (a i péče o potřeby obyvatelstva je v dlouhodobém průměru rozhodně nesrovnatelná...), tady naopak ničí...
A tady se dostávám ke "špici lesa" od Čachrova na sever. Když jsem se sem před 15-i lety přistěhoval, byl to LES ! Dneska je při vjezdu do zatáčky (která dříve bývala "v hustém lese") vidět do dáli a moc se to neliší od pohledu na nálety na okraji povrchové šachty... To je hnus, velebnosti !!! :roll:
A mimochodem, opět připomínám, přehradami byla zatopena asi mnohem úžasnější a cennější údolí, než je toto naše (navíc Elektrárna už je prý "zrušena" = tedy nejcenější strojovna a na archeoprůzkum sídliště u vody je asi času ještě dost...), takže... :?: :evil:
Odpovědět